Pożyczki gotówkowe Kredyt,Zobowiązanie finansowe Kredyt na kartę pobytu – czy to możliwe?

Kredyt na kartę pobytu – czy to możliwe?Rozwijająca się gospodarka generuje nowe etaty. Niestety nasi rodacy dość niechętnie podejmują zatrudnienie w kraju, częściej wybierając pracę na obczyźnie. Rodzimi przedsiębiorcy posiłkują się zatem pracownikami z zagranicy. Zdecydowana większość napływowej siły roboczej pochodzi z Europy Wschodniej. Z roku na rok ich liczba rośnie, a niektórzy decydują się na pozostanie w Polsce. Zakochują się w kraju nad Wisłą, doceniają szereg jego walorów i – co najważniejsze – chcą się rozwijać. W podejściu do tego ostatniego nie różnią się od Polaków i również stawiają na kredyt. Jednak w ich przypadku jest to nieco inna forma pożyczki, mianowicie to kredyt na kartę pobytu.

Podstawowe kryteria

Obywatel obcego państwa ubiegający się o finansowe wsparcie musi spełnić kilka kryteriów. Najważniejsze z nich to karta pobytu i wiza. By otrzymać kartę, należy posiadać zgodę na pobyt czasowy, stały, rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej lub zgodę na pobyt ze względów humanitarnych czy ochrony międzynarodowej – zazwyczaj ochronę definiuje się jako status uchodźcy. 

O wizę pracownicy spoza UE ubiegają w placówce polskiego konsulatu, w danym kraju utrzymującym z nami stosunki dyplomatyczne. Końcowym warunkiem gwarantującym wjazd do Polski jest zgoda Służby Granicznej. Może ona cofnąć lub unieważnić decyzję konsula, jeśli stwierdzi, że osoba wjeżdżająca stanowi realne zagrożenie.   

Po kredyt na kartę pobytu

Po pozytywnej weryfikacji dwóch podstawowych dokumentów instytucja finansowa żąda zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Wyciąg z rachunku bankowego, poświadczający regularne wpływy to istotny dowód na to, że starający się o pomoc stanowi wiarygodne źródło, rokujące terminową spłatę długu wraz z należnymi odsetkami. Pracownicy firmy udzielającej kredyt na kartę pobytu mogą w dalszej kolejności poprosić o umowę o pracę. Wskazana jest umowa na czas nieokreślony, jednak finansiści zdają sobie sprawę, jak trudno uzyskać ją obcokrajowcowi, w związku z tym honorują również umowy o dzieło czy zlecenie.

Budowanie wiarygodności

Pomimo uproszczenia przepisów bank lub inny podmiot dba o to, by skutecznie się zabezpieczyć. Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu musi odzyskać pożyczoną kwotę wraz ze spodziewanym zarobkiem. Dlatego dokładnie prześwietla historię finansową potencjalnego klienta. Ten z kolei, by móc liczyć na pozytywną odpowiedź, powinien jak najlepiej wypaść oczach ekonomistów. Założenie konta w polskim banku jest pierwszym krokiem warunkującym sukces. 

Rozsądnie jest uruchomić rachunek co najmniej kilka miesięcy przed złożeniem wniosku o kredyt na kartę pobytu. Samo jego utworzenie to dopiero początek. Zasilanie go środkami regularnie otrzymywanymi za wykonywaną na terenie Polski pracę stanowi jasny sygnał, że wnioskodawca gromadzi kapitał oraz nim obraca, głównie za pomocą przelewów oraz użytkowaniem karty płatniczej. Ponadto dobrze mieć kartę kredytową i w terminie regulować wszelkie generowane przez nią zadłużenia.

W razie problemów poradź się eksperta

Język polski w wersji dyskursu administracyjnego, prawnego, urzędniczego czy bankowego nawet dla Polaków bywa niezrozumiały, a co dopiero ma powiedzieć osoba, która od niedawna uczy się gramatycznych łamigłówek naszej mowy. Gdy przyswojenie zwrotów używanych przez pracownika instytucji finansowej przychodzi z mozołem, warto skorzystać z usług eksperta. Ten nie tylko bez problemów zinterpretuje wszystkie wytyczne, ale i dołoży starań, by uzyskać gotówkę. 

Firma HABZA Finanse może pochwalić się wieloletnią działalnością na rynku, okraszoną potężną ilością zawartych transakcji. Doskonale wiemy, jakie trudności sprawiają negocjacje z bankowcami, dlatego służymy pomocą w wielu kwestiach, również związanymi z kredytami na kartę pobytu. Biegła orientacja mechanizmów prawnych i ekonomicznych gwarantuje nam znalezienie optymalnego wyjścia, pozwalającego otrzymać upragnione pieniądze. Sukces naszego klienta jest też naszym sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *